Yapışkanlı Folyo Nedir?

Yapışkanlı Folyo Nedir?

Yapışkanlı Folyo Nedir?

Yapışkanlı folyolar, genellikle 80-90 micron kalınlığında arkası yapışkanlı ısı gördüğünde esneyebilen kaplanacağı yerin şeklini alabilen plastik ince pvc malzemedir. Yapışkanlı folyolar kağıt değildir. Su, nem, buhar ve detarjandan etkilenmez, günlük temizliğinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz, bunun yanı sıra banyo ve mutfak gibi ıslak alanlarda da kullanılabilir.

Yapışkanlı Folyo Kullanım Alanları

Yapışkanlı Folyolar genelde düz ve pürüzsüz  tüm alanlarda kullanılabilir en çok kullanılan bir kaç yüzey olarak dolap, ahşap, metal, plastik, fayans, mermer, cam, saten duvar. Genellikle ahşap mobilya yüzeyi değiştirme ve mutfak ve banyo fayansları değişimlerinde kullanılır. Yapışkanlı folyolar ile evinizde ofisinizde değiştirmek istediğiniz tüm alanlarda farklılık yaratmak için kullanabilirsiniz. Genel olarak  masa kaplama, duvar kaplama, mutfak dolabı kaplama, fayans kaplama, tezgah kaplama, banyo fayans kaplama, yer kaplama, beyaz eşya kaplama, kapı kaplama, dolap kaplama v.s. alanları kaplayabilirsiniz.

Yapışkanlı Folyo Özellikleri

Yapışkanlı folyolar kağıt değildir, ince pvc malzemedir.

80-160 micron kalınlığında yumuşak plastik pvc malzemedir.

Su, nem, buhardan etkilenmez. Kaplandığı alandan kalkma ve kavlama yapmaz.

Arkası gri renklidir, kaplandığı koyu zeminin rengini belli etmez.

Deterjandan etkilenmez, günlük temizliğinizi yapabilirsiniz.

Esneyen bir yapıya sahiptir, ısı ile oval alanlarda ve masa köşelerinde şekil alır.

Yapışkanlı Folyo Çeşitleri

Yapışkanlı folyo çeşitleri desenli ve düz renk folyo olarak ikiye ayrılır, düz renk olarak sabit 30-40 renk mat ve parlak olarak mevcuttur. Desenli olarak dijital baskı makinelerinde basıldığı için desen ağacı aslında biraz geniştir, dilediğimiz bir deseni de yapışkanlı folyo üzerinde görmemiz mümkündür.

Bu gönderiyi paylaş


Bilgi Al
Bilgi Al
Merhaba
Yardıma ihtiyacınız var mı?